فراخوان حضور استارتاپ‌ها در نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM2022

با هدف جذب سرمایه خارجی،
فراخوان حضور استارتاپ‌ها در نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM2022 منتشر شد
نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM2022 با هدف سرمایه‌گذاری شرکت‌های عضو گروه D8 و دیگر کشورهای شرکت کننده در استارتاپ‌ها در تاریخ ۲ و ۳ اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار می شود و مهلت ارسال طرح‌های استارتاپی جهت ارائه محصول و یا توانمندی جهت جذب سرمایه تا ۳۰ آبان ماه است.
به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM2022 شامل برنامه‌های مختلف از جمله ارائه استارتاپ‌ها با هدف جذب سرمایه، پنل‌های تخصصی، دوره‌های آموزشی، امضاء تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای سرمایه‌گذاری مشترک و بازدید از مراکز و فضاهای فناوران کشور است.
در این دوره، علاوه بر سرمایه‌گذاران کشورهای عضو، سرمایه‌گذارانی از کشورهای روسیه، سوریه، بلغارستان، چین، افغانستان قطعی و حضور سرمایه‌گذارانی از دیگر کشورها اروپایی در حال پیگیری و رایزنی است.
نحوه حضور استارتاپ‌ها در TIM2022 بدین صورت است که استارتاپ‌های علاقه‌مند به جذب سرمایه خارجی می توانند با ارائه محصولات و خدمات فناورانه خود با رویکرد جذب سرمایه در این نشست حاضر شوند.
مراحل حضور در رویداد، شامل ثبت نام به منظور شرکت در رویداد به آدرس TIM.D8tten.com و راستی آزمایی پیشنهادات ارسالی توسط تیم داوری غربالگری است. سپس استارتاپ‌ها بر اساس اولویت‌های تعیین شده انتخاب می‌شوند و در جلسات آموزشی آمادگی ارائه بین‌المللی شرکت می‌نمایند. در انتهای رویداد، تجارب سرمایه‌گذاران حاضر در نشست تبادل می‌شود و بعد از آن در جلسات B2B شرکت می‌کنند.
TIM رویداد بین‌المللی در شبکه تبادل و انتقال فناوری D8tten است که هر ساله با هدف سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فناوری میان 8 کشور اسلامی عضو (مالزی، اندونزی، ایران، پاکستان، مصر، نیجریه، ترکیه و بنگلادش) برگزار می‌شود. این رویداد پیش‌تر نیز در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برگزار شده و همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مناسبی بین اعضاء در این سال‌ها به امضاء رسیده است.
گفتنی است ایجاد گروه D8 نتیجه ایده همکاری ۸ کشور درسال ۱۹۹۶ است که توسط دکتر Necmettin Erbakan نخست وزیر وقت ترکیه در شهر استانبول، در سمیناری با عنوان “توسعه در همکاری” مطرح و در ادامه این گروه تشکیل شد.
گروه D8 با هدف بهبود موقعیت‌ کشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع سازی و ایجاد فرصت‌های جدید در روابط تجاری، افزایش مشارکت جهت تصمیم‌گیرها در سطح بین‌المللی و فراهم آوردن استاندارد‌ زندگی بهتر بین ۸ کشورعضو ایجاد شده است.
در حال حاضر دبیر کل سازمان D-8 آقای دکتر ‘Ku Jaafar Ku Shaari از مالزی مستقر در استانبول-ترکیه است.
آدرس سایت سازمان:www.developing8.org
آدرس سایت دبیرخانه دائم در ایران: www.d8tten.org
آدرس سایت رویداد: TIM.d8tten.org

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.